Site Loader

Grażyna Jeronim – Gałuszka to jedna z autorek, która jest doskonale znana szerokiemu gronu czytelników. Na swoim koncie ma wiele fantastycznych książek o różnej tematyce. W szczególności spodobał jej się gatunek obyczajowy, który również postrzegany jest również jako ten najbliższy naszemu sercu. W szczególności kobiety doskonale czują się w towarzystwie jej książek. Teraz na rynku ukazała się książka pt. “Stary kuferek” jej autorstwa (https://www.taniaksiazka.pl/stary-kuferek-dwiescie-wiosen-tom-5-grazyna-jeromin-galuszka-p-1443195.html). Jest to tom piąty, który należy do serii “Dwieście wiosen”. Zanim sięgniemy po piątą część sagi rodzinnej, warto przypomnieć sobie co działo się w części czwartej.

“Aksamitka”

Adela i Kajetan Konarscy nadal mieszkają w folwarku Konstancji, który jest teraz prawie już osadą. To magiczne miejsce przyciągnęło do siebie tyle niezwykłych osób. Teraz państwo Konarscy cieszą się z tego, że ich synowie są tak dobrze wychowani. Obydwoje nigdy nie przysporzyli im większych problemów i dają ogromne nadzieje na przyszłość. Jest jeszcze Marcelina – najmłodsza córka, która jest przeciwieństwem swoich braci. Adela i Kajetan nie raz przepłakali przez nią noce. Wydaje się więc, że małżeństwo z wybrankiem może i dla nich stać się wybawieniem. Może dzięki temu Marcelina się nieco uspokoi? W dzień ślubu auto jedzie już do kościoła, gdzie czekają zaproszeni goście. Tylko, że coś się dzieje. Auto staje w połowie drogi i ktoś z niego wysiada. Spodziewana przyszłość staje pod znakiem zapytania. Czy wszystkie pokładane w tym ślubie nadzieje, prysną jak bańka mydlana?

“Stary kuferek”

Nowe lata, to czas wielkich zmian. Stara Adela Konarska doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie wróży to całemu folwarkowi i jego mieszkańcom. W szczególności, że teren ma zostać całkowicie przebudowany, a mieszkańcy wysiedleni. Adela jest załamana tym faktem, ponieważ ma z folwarkiem wiele wspaniałych wspomnień. Nie zawsze było tak pięknie i kolorowo, ale zawsze wszyscy jakoś wychodzili na prostą. Babcia Konarska ma już wnuki, które są jej prawdziwą, życiową radością. Folwark Konstancji miał przejść na własność Matyldy – najmłodszej wnuczki. Tylko inwestor budowlany całkowicie może zmienić te plany. No i jest jeszcze więzienie i rozprawa sądowa. Matylda aktualnie siedzi w więzieniu, gdzie ma oczekiwać na rozpoczęcie się procesu. Dziewczyna jest bowiem oskarżona o morderstwo. Czy to oznacza, że marzenia Adeli nigdy nie będą mogły się spełnić? Warto dowiedzieć się, jak zakończy się historia tego miejsca, bowiem jest to ostatni tom tej sagi.

Edukacja - zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Ryszard